O autorovi

Kdo jsem

Několikrát jsem byl v diskuzi požádán o zveřejnění jména autora článků. Přesto, že ze všech lidí, kteří o toto žádali, byl ochoten se pouze jeden podepsat celým (svým?) jménem, jsem slíbil, že po volbách autora článků odtajním. Kauzy ČSSD byly zveřejněny v knize Černá kniha hříchů ČSSD, jejímiž autory jsou Walter Bartoš, Petr Bendl, Petr Gandalovič, Tomáš Julínek, Ivan Langer, Bedřich Moldan, Petr Nečas, Miroslava Němcová, Jiří Papež, Alena Páralová, Jiří Pospíšil, Martin Říman, Vlastimil Tlustý a Jan Zahradil; dále Hynek Fajmon, Oldřich Vlasák a pracovníci Politického a tiskového odboru HK ODS. Já jsem pouze dopsal kauzu o ghanském kakau, kde jsem čerpal z MF Dnes a kauzu Biolíh, která byla zveřejněna na serveru Aktualně.cz.

Část věnovanou Jiřímu Paroubkovi sepsal Richard Král, kromě míst, která jsou zazdrojovány.

Články byly zveřejněny na Zvědavci:
Jiří Paroubek
Jak zlomit vaz Paroubkovi?
Jak zlomit vaz Paroubkovi II

A nakonec autorem částí Začátky ČSSD a Volební program ČSSD jsem já. Můžete mi říkat Jiří Soukup, stejně tak mi mohli dát rodiče jiné jméno. V těchto částech se ale jedná převážně o informace zazdrojované popřípadě snadno ověřitelné. Nejsem členem žádné politické strany a nikdy jsem jím nebyl. Nic takového jsem také netvrdil, třebaže jsem psal o ČSSD jako o "naší straně". Literární formu zpovědi bývalého člena ČSSD jsem zvolil pro lepší čitelnost stránek. Jsem rád, že to tak většina pochopila. Těm ostatním se omlouvám.

Proč vznikly tyto stránky

Nemohl jsem se již dále dívat na to, jak každý týden přicházejí média s novou kauzou, do které je zapletený někdo z ČSSD. Domníval jsem se, že by se všichni lidé měli před volbami dozvědět vše, co jsem se dozvěděl o ČSSD já, třebaže "pouze" z internetu. Dále jsem nemohl vystát lživou a agresivní reklamní kampaň ČSSD, ve které se na svých billboardech vydávala za ODS. Nakonec jsem musel reagovat na neschopnost ODS uvést výroky na billboardech ČSSD na pravou míru. Stránky nikdo nesponzoroval, dělám je ve svém volném čase.

Doufal jsem, že si stránky přečte pár lidí, ale nikdy jsem nečekal, že na ně bude chodit 14 000 lidí denně. To zcela předčilo mé očekávání. Doufám jen, že má snaha nebyla zbytečná a že si alespoň jeden človek rozmyslel po přečtení stránek volit ČSSD.

Kritikům

Kritika těchto stránek byla směrována na 3 oblasti:

1. Autor se nepodepsal
Ano, původně jsem se nepodepsal a zdůvodnil jsem proč. Jednak na stránkách uvádím jména osob, pro které není velkým problémem objednání nájemné vraždy. Jednak jsem předpokládal, že voličům ČSSD nebude vadit anonymní článek, když předseda jejich strany používá anonymní dopis k pošpinění svých politických rivalů. A jednak jsem nechtěl touto stránkou zviditelnit sebe, ale všechny průšvihy ČSSD.

2. Autor zveřejňuje zaujaté a nevyvážené názory
To je samozřejmě pravda. Stránky jsou velmi zaujaté a nevyvážené. Vždyť na nich také sděluji své vlastní názory. Za to mě ale nemůže nikdo kritizovat. Stránky mají v názvu "ČSSD - Aneb co jste se nikdy neměli dozvědět...". Tedy nic na způsob "Vyvážené shrnutí kauz všech politických stran" nebo "nestranný pohled na politickou scénu". Já jsem se dozvěděl nějaké - dle mého soudu velmi závažné - informace o ČSSD a rozhodl jsem se je zveřejnit. Jsme na internetu, ne na veřejnoprávním médiu, kde pro nevyváženost jsou odvoláváni moderátoři nebo jsou rušeny celé pořady. Pokud vám zde chybí kauzy ODS nebo jiných stran, přečtěte si, prosím, znovu název stránek. A pokud přesto toužíte po kauzách ODS, není nic snazšího než použít vyhledávač, např. google. A nebo si přečíst diskuzi. Několik odkazů na stránky s kauzami ODS tam lidé poslali.

3. Všechno jsou to nesmysly
Tato skupina kritiků byla mou nejoblíbenější. "Všechno to jsou bláboly a polopravdy". A přesto žádný z kritiků nebyl přes mé výzvy ochoten uvést jedinou pasáž, která by dle jeho soudu neodpovídala zcela skutečnosti, natož že by uvedl nějaký důkaz. Neříkám, že jsem neomylný. Rád uvedu na pravou míru fakta, o kterých se zmiňuji, pokud mě někdo upozorní, že neodpovídají zcela skutečnosti. Ale takto abstraktní kritika je zcela nedůvěryhodná a není třeba se jí více věnovat.

Poděkování

V prvé řadě musím poděkovat člověku, který má největší zásluhu na tom, že levice nezískala většinu v parlamentu. Tento člověk dělal co mohl, aby zvedl preference pravicových stran. A také se mu to podařilo. Oproti minulým volbám má pravice o 11 mandátů více. Tím člověkem je Jiří Paroubek.

Žádný jiný předseda ČSSD nedokázal proti sobě poštvat milióny lidí. Nikdo jiný nepřiznal ochotu vládnout s komunisty, nikdo jiný se neodvážil přirovnat demokratické volby k únoru '48. Tento muž volbou svých ministrů (Rath, Jandák, ...) jako první kázal národu, jaké kvality jsou důležité na funkci sociálnědemokratického ministra.

Ve druhé řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří volili pravicově. Tedy všem, kteří nezapomněli na komunistické Československo a na popravy politických vězňů, všem, kterým není jedno, že za 8 let zadlužila vláda ČSSD každého občana ČR částkou převyšující 100 000 Kč, tedy zadlužila tuto zemi na několik dalších generací. Třebaže nemá pravice většinu mandátů, podařilo se nám zabránit vládě ČSSD s komunisty. A to je velký úspěch.

Dále bych chtěl poděkovat všem za šíření odkazu na tyto stránky, jmenovitě pak:

A nakonec lidem, kteří na mé stránky přímo přesměrovali svou vlastní doménu:
http://www.corazon.cz/
http://www.ethanol.cz/

 

 

Zpět na hlavní stranu